SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Yangın Söndürme Topu

Yangın Söndürme Topu

Yangın söndürme topu Ateş ile temas ettiği andan itibaren kendiliğinden devreye girer ve bu özelliğiyle de yangın söndürmede kullanılan diğer tekniklere göre çok daha basit ve hızlı şekilde sonuç vermektedir. Yangın söndürme topunun kullanım kolaylığı ve hafifliği, insanların panik ortamında doğru ve etkin yöntemi kullanarak kesin sonuç almalarını sağlar.Yangın Topu ateş ile temas etti andan itibaren 3-5 saniye içerisinde etkili bir şekilde yangını söndürür. Sistem aktif olduğunda yüksek bir ses seviyesi duyulacaktır.  Yüksek ses ile birlikte potansiyel bir tehlikeye karşı ortamdaki insanlar uyarılmış olacaktır. 

-Çevreye Zarar Vermez:Yangın topu aktif olduğun anda ortama ve çevreye zarar vermez.
-Otomatik:Yangın Söndürme Topu ateş ile temas ettikten sonra 3 saniye içerisinde  kendiliğinden otomtik olarak aktif olur ve yangını söndürür.
-Alarm:Yangın söndürme topu aktif hale geçtiği anda işitilebilir bir ses (138 desibel) yayarak alarm niteliğinde insanları uyarır. 
-Hafif:Topun yaklaşık ağırlığı 1.3 kg.dır ; kadınlar, çocuklar ve hatta yaşlılar tarafından taşınmaya ve kullanıma uygundur. -Kullanım kolaylığı:
Basit bir şekilde topun ateşin içine ya da yangın riski taşıyan bölgeye atılması yeterlidir. Karışıklığa neden olacak herhangi bir tarife ihtiyaç yoktur. 
-Otomatik Yangın Söndürme Sistemi:Yangın Söndürme Topu yangın anında manuel olarak kullanılabildiği gibi, yangın anında insan gücüne ihtiyaç duymadan alevle temas ettiği anda 3-5 sn içinde otomatik olarak yangını söndürür. 
-Hızlı ve etkili sonuç:Topun ateşle temasa geçtiği andan itibaren 3-5 saniye içinde kesin sonuç verir.
-Emniyetli:Ateşe yaklaşmaya gerek olmadığından, kullanıcının ateşten veya yoğun dumandan zarar görmesini engeller. 
-Masrafsız bakım:Otomatik Yangın Söndürme Topu 5 yıl süre ile her zaman kullanıma hazırdır. Herhangi bir periyodik bakıma ihtiyaç duymadığından, teknik servis (dolum ve bakım) harcamaları yönünden tasarruf sağlar.
-Düşük maliyet:Alternatif yangın söndürme ekipmanlarına kıyasla çok düşük maliyetlidir.


Pak Mühendislik YANGIN SÖNDÜRME
SİSTEMLERİ

loading
/>