SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

  • Anasayfa
  • İnert Argon Gazlı Söndürme Sistemleri
İnert Argon Gazlı Söndürme Sistemleri

İnert Argon Gazlı Söndürme Sistemleri

İnert Argon Gazlı Otomatik Söndürme Sistemleri, Çevreci Bir Gaz Olup Çevreye Hiçbir Zararı Bulunmamaktadır. A,B,C tipi Yangınlarda Yaygın Olarak Kullanılabilmektedir. Yapısı % 50 Nitrojen (Azot) % 50 Argon Gazlarının Karışımından Oluşmaktadır. 150,200,300 Barda Silindir Sistemlerde Depolanmaktadır. Büyük Alanlarda Kullanımı Yaygındır. İnsanların Yaşam Alanlarında İnsanlara Olumsuz Etki Yaratmaz. İletkenliği Bulunmadığı İçin Elektrik ve Elektronik Ortamlarda Güvenle Kullanılabilmektedir. Yangın Söndürme Sonrası Kalıntı Bırakmaz, Temizlik Gerektirmez. Kokusuz ve Tatsız Bir Dokuya Sahiptir. Uzak Mesafelerdeki Konumlandırılacak Silindir Tüp Mekanizmaları İle Uyumlu Çalışmaktadır. Ozon Delme Derecesi ”SIFIR” Oranındadır. Oksijen Söndürme Özelliğine Sahiptir. 200-300 bar Basınç İle Çalışmaktadır. Merkezi Sistemler ve Yangın Algılama Dedektörleri İle Hızlı Söndürme Alt Yapısına Sahip Olup 7/24 Güvenlik Sağlamış Olur. Kurulacak Alanda Uzun Mesafelerdeki Tesisatlarda Verimli Çalışmaktadır.
İnert Argon Gazlı Söndürme Sistemleri Teknik Özellikleri

    Atmosferde Bulunan Doğal İnert Gazdır.
    Kokusuz ve İletken Yapısı Bulunmaz.
    Çevre Dostu (SIFIR OZON ZARARI)
    80/140 Lt Olarak Silindir Sistemlerde Depolanabilmektedir.
    Bulunduğu Alandaki Oksijeni Azaltarak Söndürme İşlemi Yapmaktadır.
    Halon 1301 Gazının Değişim Alanlarında Kullanılmaktadır.
    Tekli Silindir, Çoklu Silindir Kullanımına Uygundur.
    Kolay Dolum Seçeneği Bulunmaktadır.
    Yangınlara Müdahalede Boşalma Süresi 60 sn. (1 Dakikadır)
    Merkezi Sistem, Yangın Algılama Dedektörleri, Nozullar, Vb. Yangın Ekipmanları İle Entegre Çalışmaktadır.

İNERT ARGON GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Argon gazı atmosferde bulunan doğal bir gazdır. Bu özelliğinden dolayı doğaya ve ozon tabakası ve insan sağlığı açısından hiç bir risk taşımaz. Atmosferde bulunan doğal bir gaz olması nedeniyle yeniden dolum maliyeti diğer gazlara oranla daha düşüktür. Argon gazı yangının olduğu ortamdaki oksijen düzeyini %13.8 seviyelerine çekerek yangının sönmesini sağlar. Argon gazı bulunduğu ortamdaki elektronik cihazlara, arşiv dosyalarına hiç zarar vermez ve herhangi bir kimyasal tepkimede bulunmaz. İnsan sağlığı için herhangi bir zararı olmadığı klinik çalışmalarla test edilmiştir. Argon gazlı yangın söndürme sistemleri, söndürme işlemi esnasında bulunduğu ortamdaki eşyalara zarar vermez ve yangın sonrası ortamdaki zararını minimuma indirir. Özellikle elektronik malzemelerin, elektrik pano odalarının ve değerli eserlerin bulunduğu müzelerin yangın güvenliği için en ideal söndürme sistemlerinden biridir.

Argon Gazlı Söndürme Sisteminin Avantajları

Yeniden dolum maliyeti düşüktür.
Argon gazı iletkenlik özelliği göstermez.
Ozona zarar vermemektedir.
Boşalım sonrası kalıntı bırakmaz.
Boşalma süresi maksimum 60 saniyedir.

Argon Gazlı Söndürme Sistemi Kullanım Alanları

Elektrik Dağıtım Odaları
Endüstriyel Yapılar
Malzeme Depoları
Arşivler
Bilgisayar Odaları
Müzeler
Telefon Santralleri

İnert argon gazlı söndürme sistemleri fiyatı

İnert argon gazlı söndürme sistemleri fiyatı ve inert argon gazlı söndürme sistemleri teknik özellikleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Pak Mühendislik YANGIN SÖNDÜRME
SİSTEMLERİ

loading
/>